ירושלים 86 , צפת ישראל

  • כספת פלדה
  • מסך אלסידי וכבלים
  • אינטרנט אלחוטי חינם
  • קפה, תה וחלב

העולם הישן פוגש את החדש בצימר ההדור הזה המשקיף על רחובה הראשי של צפת. הבית הזה, יחידת האחות לבית „מצודה”, קרוי על שם נוף הרי מירון הנהדר הנראה ממנו. שביל הגישה לבית „מירון” מסוכך בגפן. דלתו צמודה לכניסה הראשית אל בית „מצודה”. את פני הנכנס מקבל מטבחון שבו מונח כיור חרסינה על ארון מטבח עתיק מעץ. יש במטבח קומקום חשמלי, תנור מיקרוגל, מקרר עם תא הקפאה, פלטת בישול לסיר יחיד, צלחות, כוסות, ספלים, גביעי יין וסכו"מ. לרשות אורחים שומרי כשרות ושבת עומדים מיחם, פלטת שבת ושעוני שבת. מערכות הסכו"מ מסומנות בשרי וחלבי. שלחן ציורי מברזל מחושל ושלושה כסאות מהווים פינה מושלמת ללגימת קפה הבוקר מול נוף ההרים.

בצד המטבח זקוף סולם שעולים בו לעליית הגג, שהיא חדר שינה מהאגדות לילדים ובני נעורים. לא קשה להם לטפס לשם, והם ימצאו במחבוא הזה לצעירים ארבע מיטות, שידות לילה ומנורות קריאה.

חדר השינה הראשי נמצא בירכתי הבית. חלונותיו הגדולים צופים על הרי מירון. תקרתו גבוהה, והוא מרוהט בשתי מיטות ברזל מעשה נפח וכסא נדנדה מהעולם הישן עשוי עץ ועם הדום רגלים – בשבילך והספר שתמיד רצית לקרוא. הגישה לחדר האמבטיה המסוגנן דרך חדר השינה; יש בו אמבטיה וראש מקלחת.

דלת יוצאת מחדר השינה למרפסת רומנטית עם עמודי אבן מעוטרים, שלחן בסגנון מרוקני עם כסאות ונדנדת ברזל מחושל. מכאן תוכלו לצפות על הנעשה ברחוב הראשי וגם להתענג על מראה המצודה הצלבנית במעלה ההר ועל הוד הרי מירון במערב.

מידע נוסף: בכל החדרים יש מיזוג אויר וחימום והרבה מקום לתליית בגדים. בדירה הזאת רק חדר שרותים אחד. אפשר להכניס מיטה נוספת ו\או מיטת תינוק. החניה בכביש מתחת לבית. המרפסת הגדולה משותפת לדירות „מירון” ו„מצודה”. חנויות ומסעדות מצויות בדיוק מחוץ לבית; לעיר העתיקה ולבתי הכנסת שלה מגיעים בעשר דקות הליכה. לתשומת לבכם: קבוצות או משפחות גדולות יותר יכולות לשכור את היחידות „מירון” ו„מצודה” ביחד, ואז יש בהן מקום לעד 14 אורחים.

שם מלא

דואר אלקטרוני

נושא

הודעה