ירושלים 86, צפת ישראל

  • כספת פלדה
  • מסך אלסידי וכבלים
  • אינטרנט אלחוטי חינם
  • קפה, תה וחלב

דירה בלב צפת בהידור העולם הישן ובה שני חדרי שינה

שמה קרוי על שם המבצר הצלבני של צפת. „המצודה” צורפה אחרונה למשפחת בתי האירוח „בית יוסף”. לפני 1948 היה בנין המידות שבו היא שוכנת בית ראש העיר. השיפוץ וחידוש הפנים המוקפדים של משפחת גרשט החזירו לדירה הודם והדרם של ימים עברו. כמקום מסוגנן ללינה עם ארוחת בוקר היא מארחת כיום בשני חדרי שינה ושני חדרי שרותים עד שבעה אורחים.

ממקומה המרכזי במדרחוב במפגש הרחובות ירושלים וט"ו היא צופה על הנעשה ברחוב הראשי על מסעדותיו וחנויותיו ובאותה עת מהווה מפלט רוגע עם מרפסת מקסימה. פתחים מקושתים ועמודי אבן מגולפים תוחמים את המרפסת הגדולה המשותפת ל„מצודה” עם „מירון” הסמוכה. בסגנון גרשט המוקפד והמטופח מזמינה המרפסת את אורחיה בנדנדת הברזל המחושל המזכירה דורות שאינם עוד, בשלחן פסיפס בטעם מרוקני שסביבו יכולים להסב ששה ועליו נרות נאים. ממעל מנורות מסוגננות, ועציצים של פלרגוניום אדום בהיר מזכירים את ארץ האטרוסקים. הנוף הנשקף מכאן עוצר נשימה: במערב הרי מירון עוטי האורנים נסוכי אור מיסתורי של חמה שוקעת; בצפון חרבות מצודת האבירים, ולמטה המולת הרחוב הראשי. ועדיין לא נכנסנו פנימה לדירה!

באים אליה במשעול המצומח ומסוכך גפנים ועצי רימון ותאנה. את פני הנכנס מקבלות תקרות גבוהות במידה יוצאת מהכלל, קשתות אבן חשופות וחומד של רהיטים עתיקים. בחדר הראשי הרומנטי שתי מיטות עתיקות המוצעות בוורוד וברקמה. דגשי הצבע בכל הדירה בגוני ורוד וירוק; וילונות לבנים רכים עבודת יד פרופים בסרטים ורודים שובבים.

במטבחון כיור, תנור מיקרוגל וקומקום חשמלי, פלטת בישול לסיר יחיד, סכו"מ, ספלים, כוסות, צלחות, קערות, גביעי יין ומפות שלחן. בחדר יש מלאי של קפה נמס, מבחר סוגי תה, סוכר וחלב. בגומחת אבן עומד מקרר עם תא הקפאה. תרצו לסעוד ארוחותיכם כאן – הנה שלחן אכילה לארבעה. לשומרי כשרות ושבת יש שתי מערכות סכו"מ נפרדות, שעוני שבת, מיחם ופלטת שבת.

בחדר השרותים יש כיור על כן, אמבטיה ותא מקלחת בעלת ראש גשם גדול צמודה לקיר האבן המקורי.

מהחדר הראשי יוצאים אל חדר השינה השני ובו שתי מיטות עץ אורן, טלויזיה שטוחה מחוברת לכבלים ונגן דיוידי וגם שלחן קטן עם שני כסאות. חלונות גדולים צופים לרחוב ודלת מובילה למרפסת. הגוונים בכל מקום תורכיז קריר, כולל הכרבוליות הנעימות, סמיכות הפוך מעשה הטלאים וכריות האנגורה הרכות. בחדר השרותים כיור על כן ומקלחת בעלת ראש גשם גדול. על גבי חדר הרחצה יש עלית גג, המשכן המושלם לילדים גדולים. שתי מיטות במחבוא הזה, ועולים אליו בסולם יציב.

מידע נוסף: בכל החדרים יש מיזוג אויר וחימום והרבה מקום לתליית בגדים. אפשר להכניס מיטה נוספת ו\או מיטת תינוק. החניה מרוחקת כשתי דקות מהבית. המרפסת הגדולה משותפת לדירות „מירון” ו„מצודה”. חנויות ומסעדות מצויות בדיוק מחוץ לבית; לעיר העתיקה ולבתי הכנסת שלה מגיעים בעשר דקות הליכה. לתשומת לבכם: קבוצות או משפחות גדולות יותר יכולות לשכור את היחידות „מירון” ו„מצודה” ביחד, ואז יש בהן מקום לעד 14 אורחים.

שם מלא

דואר אלקטרוני

נושא

הודעה