רוז

חת"ם סופר 47, צפת ישראל

  • כספת פלדה
  • מסך אלסידי וכבלים
  • אינטרנט אלחוטי חינם
  • קפה, תה וחלב

קבע שביתתך בלב העיר העתיקה של צפת במרחק צעדים מעטים מבתי הכנסת העתיקים ומגלריות האמנות.

בית האירוח „רוז” שוכן במרכזה של צפת העתיקה ברחוב חתם סופר. החפץ להיות חלק מחיי העיר העתיקה על בתי הכנסת העתיקים, על תצוגות האמנות ועל רוח ההיסטוריה המפעמת אותה, זה מקומו. מקדשי המעט המהוללים בירב, האר"י, אבוהב ומקרב (צ'רנוביל) כולם בטווח דקות הליכה מעטות. על רצפות הפסיפס המקוריות, בין קירות האבן החשופים של בית הוורד תרגישו כצפתיים אמיתיים!

נכנסים לבית הוורד בעד מסדרון שדלתותיו ירוקות. פנים הבית מעוצב בחן מחויך בנרות ורדים, ציורי ורדים, כלי מיטה ורדניים, כובעי קש עטורי ורדים – בואו לשבוע-שבועיים ואולי תספיקו לספור את כל הוורדים!

בשמאל הנכנס לחדר נמצא המטבח המעוצב כעין מטבח של אניה; מסגרות חלונותיו קשתות אבנים. יש שם מקרר עם תא הקפאה, כיור, כיריים חשמליות לשני סירים, תנור מיקרוגל, כוסות, ספלים, צלחות, גביעי יין ועוד הרבה מקום בארון. כמזכרת מדור שעבר מן העולם מונח על המשטח ספר בישול מקורי של בטי קרוקר, האשה שלא היתה ולא נבראה לפני תשעים שנה! אחרי המטבח בהמשך המסדרון פינת ישיבה מרהיטים הולנדיים עתיקים, שלחן עץ לששה, ספה וכסאות עם משענות יד. יש גם טלויזיה שטוחה מחוברת לכבלים.

אחרי המסדרון בא חדר שינה ובו שתי מיטות מברזל מחושל המוצעות בוורוד פרחוני. מהחלון נשקפת העיר העתיקה ומעבר לה הרי מירון. יש מזגן וגם מאוורר תקרה. חדר השינה האחר דומה, גם פה שתי מיטות, מאוורר תקרה ומזגן.

בחדר השרותים מקלחון, כיור על כן ווילונות ורודים מעוטרים בוורדים (כמובן!) בקצה המסדרון מרפסת קטנה שממנה נראית שקיעת החמה אחרי הרי מירון.

מידע נוסף: כל בתי האירוח ממוזגים ומחוממים ויש בהם הרבה מקום לתליית בגדים בכל חדר וחדר. במרחק צעדים מעטים נמצאים חנויותיה, וגלריות האמנות ובתי הכנסת של צפת העתיקה, ואילו המדרחוב על מסעדותיו וחנויותיו רחוק רק חמש דקות הליכה. מקום לחניה יש במרחק כחמש דקות הליכה אצל בית העיריה; החנייה בתשלום. ואפשר לנסות למצוא מקום ברחוב בר יוחאי בדיוק על יד בית הוורד. ארבעה אורחים שיתאכסנו בבית הוורד ימצאוהו מרווח ונוח. יש מקום להעמיד בחדר עוד מיטה נוספת או מיטת תינוק, ככה שיכולים ללון שם בסך הכל חמישה.

שם מלא

דואר אלקטרוני

נושא

הודעה

2016-12-26T09:44:28+00:00