יאנוש קורצ’אק 27, צפת ישראל

  • כספת פלדה
  • מסך אלסידי וכבלים
  • אינטרנט אלחוטי חינם
  • קפה, תה וחלב

השנה – 1767, המקום – ריו דה ז’ניירו, העונה – חורף: 21 ביוני, ליתר דיוק. בנמל עוגנות שתי אניות צרפתיות. מאחת יורד בוטנאי, מתלהב משפע המינים החדשים למדע שהוא פוגש, מלקט מכל הבא בידו. בתוך שללו הוא מביא גם צמח מטפס בעל עלים כעין פרחים סגולים, ושמו נקרא על שם מפקד המשלחת – לואי אנטואן דה בוגנויל.

נוה המרגוע והנוחות הזה נחבא ברחוב קורצ’ק השקט, במרחק פסיעות בלבד מהסראיה ומושבת האמנים. בית האירוח הישן והמסוגנן ממוקם מעל רובע האמנים סמוך למלון רימונים. בשתי דקות הליכה מגיעים משם לבית כנסת נועם וברבע שעה לחנויות ולבתי הכנסת של צפת העתיקה.

המחפש תוספת חדשה זו למשפחת בית יוסף אין לו אלא לילך אחר הפוכסיות והבוגנויליאות הנהדרות ולהיכנס במשעול אל חצר פנימית קטנה – הפינה המושלמת לשבת בחוץ בפרטיות, ללגום קפה ולשאוף את האויר הצפתי הצח תחת שמי התכלת. בפנים ממתין לכם מטבחון ובו שלחן לשלושה וכן גומחה שבה תנור מיקרוגל ומקרר זעיר. בשרותים בצד ימין יש אסלה, מקלחת וכיור על רגל.

קירות הצימר מעוטרים ביצירות אמנים צפתיים. מהמטבח נכנסים לחדר השינה הראשון המעוצב בגוני ורוד וקרם. מתחת לחלון מקומר גדול עומדת מזחלת עתיקה בנויית עץ, שהיתה שייכת לפנים לארמון בשוייץ; מעליה תלויה נברשת מצועצעת. את המטה הזוגית מקשטות כריות עבודת יד בגוני ורוד וירוק. נמצאת שם גם טלויזיה שטוחה עם חיבור לכבלים וגם לאינטרנט.

כורסה נוחה קוראת להתכרבל בה ולהשתקע בספר. אצל המטה משטח רחצה עם כיור ועם מזוה שבו צלחות, ספלים, כוסות למים וליין וסכו”מ, טוסטר ועוד. יש גם פלאטה לשבת ומיחם וכן פמוטות ומפת שלחן.

מהחדר הזה עוברים לחדר השינה השני, קמרון שבו שתי מיטות נפרדות עומדות מול מראת קיר. כלי המטה בצבע נחושת, כריות עבודת יד מוסיפות חן למיטות, ומעליהן תלויות מנורות משעשעות בצורת צבעונים. יש גם ארון קיר גדול ומיטת תינוק.

מידע נוסף: כל החדרים ממוזגים ומוסקים. יש ארון לתליית בגדים. בית הבוגנויליאה מתאים בדיוק לשני מבוגרים ושני ילדים, ואם בא חוץ מהם גם תינוק הרי גם בשבילו יש מטה. החניה סמוכה לבית. לרחוב הראשי, לחנויותיו ומסעדותיו הולכים בעשר דקות, וברבע שעה לגלריות ולבתי הכנסת של צפת העתיקה.

שם מלא

דואר אלקטרוני

נושא

הודעה