הכירו את יוסף ומיקי

נא להכיר: יוסף ומיקי

ביולי 2005 עלו יוסף ומיקי גרשט מלוס אנג’לס ובאו הישר לצפת. הם הביאו אתם שלושה בנים, קבעו כאן את מקום חייהם והגשימו את חלומם. בגלות היה יוסף שיפוצניק ובנאי, ומיקי בילתה שנים ככתבת בתי משפט וגם עשתה חיל כאמנית. הם הרבו לנסוע לחופשות ותמיד היו מחפשים בתי אירוח ייחודיים ובתי מלון קטנים וחינניים.

beit-yosef3חלומו הכמוס של יוסף היה לפתוח בית מלון קטן וציורי משלו, וכשהגיע לצפת הבין שכאן קוראת לו ההזדמנות הגדולה. בתוך חצי שנה מבואם הם קנו בית ושיפצו אותו, ואחר כך עוד אחד ועוד אחד.

בתוך ארבע שנים היו להם שמונה בתי אירוח. יוסף התעסק בצד הבינוי והעיצוב ופיקח על השיפוצים, על עבודות האריחים והשטיחים. הוא איתר אומנים מומחים לחידוש פני אבן הבניה, לייצור זכוכית צבעונית ולגילופי העץ וחרושת הסורגים בסגנון הצפתי המיוחד.

באותו זמן חיפשה מיקי בכל הארץ כלי מיטה באיכות מעולה, כרבוליות, ציורים ורהיטים עתיקים. רבים מהוילונות תפרה בידיה ובקפידה ובאהבה חידשה פני שלחנות, כסאות ותריסים עתיקים. בזכות כל תשומת הלב לפרטים והיצירתיות שהשקיעו הגרשטים כל אחד מבתי האירוח עתה יצירת מופת.

השפעה מבורכת רבה השפיעה צפת על יוסף – הוא החל שולח ידו בציור ויוצר כיום אמנות שובת לב. מיקי יוצרת בלי הפסקה, הן בשירה, הן בתכשיטים, בתיקי יד, בתמונות הדבק, והן באחרונה בכתיבת רומן